HALLOWEEN X DUŠIČKY
Ahoj všichni!
Halloween a dušičky máme za dveřmi, a proto Ti přináším inspiraci do Tvé výuky. Vytvořila jsem knihu, která bude součástí celého tematického dne. Co budeš potřebovat a jak s knihou pracovat, se dozvíš níže.:) Odkaz na pracovní listy najdeš na konci článku.
- Vytvoř si s dětmi knihu.
Co budeš potřebovat?
- šablonu
- 4x A3 bílý papír
- 1x A3 oranžový papír
- kancelářskou sešívačku
- pracovní listy
- nálepky
- fix
- pero či tužku
- materiál na zdobení – např. třpytky
2. Úvod knihy
Každé z dětí si vymyslí svou vlastní halloweenskou přezdívku. Můžeš každé dítě ve třídě vyfotit a strašidelnou fotku v kostýmu vytisknout a nalepit do rámečku. Nakonec je vždy důležitý podpis.:)
3. Brainstorming – téma HALLOWEEN X DUŠIČKY
Co si vybavíš, když se řekne Halloween?
Co Tě napadá, když se řeknou Dušičky?
4. Věděl jsi…?
Na této straně si děti přečtou informace o Halloweenu a Dušičkách. Vždy do rámečku vyznačí, zda informaci věděly či nevěděly. Pokud se jedná o třídu prvňáčků, tak ne všechny děti v tento čas umí už číst, a proto informace přečte učitel.
5. Stránka s názvem – MOJE STRAŠIDELNÁ DÝNĚ
Žáci nakreslí svou vlastní dýni. Poté vymyslí, jak by se dýně mohla jmenovat, napíší 3 slova, které popisují jejich dýni apod.
6. Puzzle psaní
Na řadu přichází “puzzle psaní”. Děti dostanou obrázek. (V pracovních listech najdeš dva druhy obrázků, ale samozřejmě můžeš vymyslet pro každého jinou variantu.) Děti mají za úkol obrázek vystřihnout, nalepit, napsat krátký příběh a obrázek vybarvit.
7. Strašidelné počítání
Na další straně naší knížky, čeká na děti matematika. Počítání a stavby jsou určeny hlavně pro žáky, kteří se vzdělávájí podle matematiky prof. Hejného. Předpokladem jsou pomůcky k této metodě.
8. Halloweenské bingo
Důležitá je i zábava. Halloweenské bingo může zpříjemnit například přestávku ve Tvé třídě. Nevíš, jak se tato hra hraje? Pravidla jsou velice jednoduchá. Každý žák se snaží na svém Bingo tiketu z losovaných obrázků sestavit řadu, sloupec či uhlopříčku. V tomto souboru najdeš obrázky i pro učitele, které si pouze vystřihneš a můžeš začít hrát s dětmi.
9. SPOJOVÁNÍ SYMBOLŮ SE SVÁTKEM
Neboj, ještě nekončíme. Po chvilce zábavy, opět přichází na řadu vzdělávání.:) Děti dostanou kartičky a jejich úkolem je nalepit symbol, který charakterizuje správný svátek. Poté mohou vymyslet např. svůj vlastní symbol.
10. OCENĚNÍ
Nakonec nechybí ani ocenění. Zatím jsem vždy měla velké štěstí, že žáci v tento den přišli v kostýmech a celý den jsme si krásně všichni užili. Na závěr jsem připravila ocenění pro strašidelnou masku. A také visačku na krk za nejlepší halloweenský kostým.
Doufám, že Tě tato inspirace namotivovala a už se těšíš do třídy plné úžasných dětí, které vždy ocení kreativní paní učitelku či pana učitele.
SLEDUJ UČIT A ŽÍT NA FACEBOOKU, INSTAGRAMU nebo UCITAZIT.COM a žádná další insiparace Ti neuteče.
ODKAZ ZDE: https://www.ucitelnice.cz/produkt/2900
Přeji Ti krásný týden, plný úsměvů a pozitivní nálady.
Lucka
P.S. Tip na tvořivé psaní – JAK VYŘEZAT DÝNI – https://www.ucitelnice.cz/produkt/2901
Je opravdu nutný hodnotit kostymy?
A kdo hodnotí? Děti na prvním stupni většinou hodnotí sympatie své nebo učitele. A učitel hodnotí co? Jakou masku sehnal / vyrobil / koupil rodič?
Smutný, že v dnešní době musíme hodnotit i zábavu.. a učíme to i děti … O pár let později se můžeme divit, že děti spolu kámoši jen podle značky mikiny nebo mobilu…
Milá Renato, samozřejmě není nutné kostým hodnotit. Každý učitel si zvolí svou cestu. Proč však nepředat ocenění všem žákům, že přišli v kostýmu. Nikde není psáno, že se musí ocenit pouze jeden žák. Já tuto přípravu měla vytvořenou pro všechny žáky ve třídě. Vždy jsem měla možná štěstí, že kostým mělo každé dítě, a proto mi nepřišlo špatné jim ocenění do knihy vložit. Děkuji za Váš komentář. Samozřejmě si jakékoliv konstruktivní kritiky cením a do příště se zamyslím. Přeji hezký den. Lucka