INSPIRACE NA POSLEDNÍ DNY VE ŠKOLE – fungující odkaz :)

VELICE SE OMLOUVÁM, ŽE V ODKAZ NA VZPOMÍNÁČEK V PRVNÍM ČLÁNKU NEFUNGOVAL. OBJEVILY SE TECHNICKÉ PROBLÉMY, KTERÉ UŽ JSOU VYŘEŠENY. NYNÍ ODKAZ ZDE !

VZPOMÍNÁČEK – https://www.ucitelnice.cz/produkt/2332

Dvě nejaktuálnější témata na konci školního roku jsou „CO S DĚTMI POSLEDNÍCH 14 DNÍ DĚLAT“ a “ ČÍM NAŠE ŽÁKY OBDAROVAT“.

Lámeš si s tím hlavu? Chtěl/a bys své žáky obdarovat něčím originálním, ale nic Tě nenapadá? Třeba právě tento článek bude pro tebe velkou inspirací.

Přemýšlela jsem, co by bylo fajn s dětmi dělat na konci školního roku. Poslední dny roku jsou vždy o tom, jak se všichni žáci těší na prázdniny. Letní horké dny k aktivitě také nepřidají, ale my učitelé se nesmíme vzdávat.

Jaký je můj cíl na konci tohoto roku? Přála bych si s dětmi uzavřít rok plný nových vědomostí, zážitků, úsměvů, trpělivosti a společné práce. Dlouho jsem přemýšlela, jakým způsobem by to bylo nejlepší.

Vzpomínala jsem na svá školní léta a vybavila si jednu velice silnou vzpomínku právě ze základní školy. Vzpomněla jsem si, jak jsme se spolužáky v 9. třídě rozstříhali naši třídní mapu, kterou jsme si jako třída koupili a každý dostal část této mapy. Nakonec si každý svůj kousek mapy nechal od kamarádu podepsat. Já můj kousek „dětství“ (mapy) mám stále doma. Je to skvělá vzpomínka a už teď se těším a doufám, že ji jednou opět spojíme na nějakém třídním srazu.

Vím, že trendem dnešní doby je obdarovávání dětí věcnými dárky a spousta učitelek kupuje svým žákům maličkosti. Já osobně to neodsuzuji a mnohdy se mi nápady a dárky velice líbí. Líbí se mi, jak jsou paní učitelky aktivní. Líbí se mi, že myslí na děti. Líbí se mi, že dokážou děti ocenit. Na druhou stranu kupovat 30 dětem věcné dárky může pěkně zatočit nejednou peněženkou. V době, kdy děti mají spoustu hraček, se stává, že tu „darovanou maličkost“ třeba ani vůbec neocení.

Mým největším přáním tedy je, aby moji žáci měli podobnou vzpomínku jako já, a proto jsem vymyslela „VZPOMÍNÁČEK“.

„VZPOMÍNÁČEK“ – CO TO JE?

Jedná se o sadu pracovních listů, které nám mohou pomoci zakončit školní rok a vytvořit nezapomenutelnou knihu vzpomínek. Zároveň tento „VZPOMÍNÁČEK“ může děti překvapit na konci školního roku jako dáreček. Je to společná práce dětí a jejich učitelů.

Jak na to, aby to bylo zároveň překvapení?

V posledních 14 dnech dětem v různých předmětech (třeba i ve spolupráci s ostatními kolegy) rozdávám pracovní listy. O jejich „VZPOMÍNKOVÉ KNIZE“ se nezmiňuji a pracovní listy střádám. Když mám vše pohromadě, tak vytisknu fotky dětí a knihu zkompletuji.

Pracovní listy slouží jako reflexe celého roku, přání a cíle do budoucnosti. Zamyšlení se nad věcmi, které mě (děti) ve škole obklopují a které možná právě já mohu změnit. V každém předmětu si s dětmi povídáme a hodnotíme.

Jak se říká „zabít dvě mouchy jednou ranou“, to je oč tady běží! 🙂 Reflexe, plnohodnotná a kreativní výuka a nakonec sladká tečka v podobě „VZPOMÍNÁČKU“, který si děti prohlédnou i v dospělosti a vzpomenou si na svá školní léta.

Pokud chceš děti také odměnit VZPOMÍNÁČKEM, tak stačí kliknout na tento odkaz a můžete začít vyplňovat už zítra.

Přeji Ti krásné poslední dny ve škole a doufám, že se „VZPOMÍNÁČEK“ bude líbit!

Tvoje Lucka