SOUTĚŽ O POMŮCKY DO VÝUKY

Jeden z prvních článků na tomto blogu se týkal věcí, které mohou být skvělými pomocníky ve výuce a mnoho aktivit oživit a zjednodušit. Také mohou pomoci našim žákům zapamatovat si například anglická slovíčka  a motivovat je k učení a další práci ve škole. Tyto pomůcky  bych Vám ráda ještě jednou představila a přidala k nim tipy do výuky, kterých není nikdy dost.

 

„KAPSIČKY“ NA PRACOVNÍ LISTY

Thornton's Office Supplies Reusable Dry Erase Pockets, 8.5 x 11 Inches, Assorted Colors, 30 Pockets per Pack (61370)

Výborná vychytávka – stírací „kapsička“ na pracovní listy. Podle mě je to lepší než stírací tabulka, vzhledem k možné obměně.

TIP DO VÝUKY

Jak je i z obrázku patrné dají se tyto „kapsičky“ použít v hodinách matematiky, ale zároveň je můžeš použít snad v každém předmětu. 

Procvičovat psaní, počítání, doplňovat myšlenkové mapy v prvouce, doplňovat anglická slovíčka. Zkrátka můžeš si tvořit své vlastní pracovní listy, které se snadno vloží do „stírací kapsičky“ a děti mohou začít psát.  Oproti  stíracím tabulkám je tato pomůcka velkou výhodou, protože mohou děti rovnou pracovat a nemusí si například přepisovat zadání apod.

 

 

DŘÍVKA NA ROZDĚLOVÁNÍ ŽÁKŮ DO SKUPIN

Jestliže často pracujete ve skupinách, je toto nejlepší vychytávka, jak můžete děti rozdělit. Žáci si vylosují dřívko, ale klíčem k rozdělení nemusí být pouze barva, ale může to být číslo nebo tvar.

Výhodou této pomůcky je, že už si nebudete muset vyrábět a stříhat papírky, používat víčka nebo  jiné věci na rozdělování žáků do skupin, ale vždy máte po ruce tuto pomůcku, která vám vydrží mnoho let.

 

 

ORGANIZÉR NA CENTRA AKTIVIT

Back to School Elementary Middle High Junior School Classroom Teacher Supplies Colorful Plastic with Handles Craft Caddies (Bundle of 3)

Zde mají děti rozdělené nůžky, lepidla, tužky, fixy a pastelky. Každé centrum aktivit má jinou barvu. Nemusíte řešit, jestli děti něco zapomínají či ne. Vše je pro celou třídu připraveno.

 

„BZUČÁKY“

Každý „bzučák“ vydává jiný zvuk, a tudíž je to perfektní pro učitele, protože ví, jaká skupina odpověděla např. na správnou otázku. Velice to oživí Vaši hodinu.

TIP DO VÝUKY

Můžete se žáky pořádat vědomostní kvízy, či v rámci center aktivit Vás mohou poprosit o pomoc.

 

PLAKÁTY V ANGLIČTINĚ

Vizuálních pomůcky ve třídě jsou velice učitečné. Neboť stejnou látku mohou vysvětlovat jiným způsobem a pro žáky, kteří jsou vizuálními typy jsou velmi podstatné a ve třídě mají své místo.

Mohou dětem dopřát pocit bezpečí, že se mohou na danou pomůcku podívat. Zároveň si musí každý učitel zodpověďet otázku, zda je důležitější, aby se dané učivo žáci naučili, či jen splnili osnovy.

 

NÁLEPKY

Myslím, že každý člověk je rád motivován a oceňován. Já nálepky pro děti používám do žákovské knížky, pracovních sešitů, do portfolia nebo na domácí úkoly.  Také třeba jen jako uznání, že se ten den něco povedlo.

 

STÍRACÍ KOSTKY

Stírací kostky jsou úžasné pomůcky do každého předmětu.  

TIP DO VÝUKY

Na každou stranu stírací kostky můžete napsat například:

  • slova a sestavit příběh do slohu,
  • příklady do matematiky a procvičit sčítání, odčítání,
  • nově probírané slovíčka v angličtině, němčině apod.  

Můžete použít také v hodinách přírodovědy či vlastivědy. Fantazii se meze nekladou a tato pomůcka nabízí opravdu širokou škálu možností.

K článku BEZ ČEHO SE VE SVÉ TŘÍDĚ NEOBEJDU?

jsem dostala mnoho dotazů, kde jsou tyto pomůcky k dostání. 

Rozhodla jsem se uspořádat soutěž o tyto pomůcky jako poděkování za to, jak úžasné učitelé máme!

28.3. 2019 – VÝZNAMNÝ DEN UČITELŮ

Než budeš pokračovat ve čtení, tak se přihlaš k odběru této stránky a nic Ti už neunikne!  https://ucitazit.com/odebirat/

Jak se můžeš soutěže zúčastnit?

Soutěž bude probíhat na Facebooku a Instagramu. Stačí splnit jednoduchá pravidla.

Soutěž bude probíhat od 28.3. – 4.4.2019. V neděli 7.4. 2019 bude probíhat losování výherců na INSTAGRAMU – LIVE v INSTASTORIES.

Zajímá Tě o co se bude hrát? Ve hře jsou dva balíčky s pomůckami, které jsem popsala výše. Každý balíček bude mít jiný obsah, a proto můžeš soutěžit na obou místech.

Pravidla soutěže:

FACEBOOK

Pravidla soutěže:

🎁dej LIKE naší stránce UČIT A ŽÍT
🎁staň se naším FANOUŠKEM
🎁do komentáře napiš – UČIT A ŽÍT

Do komentáře můžeš napsat jméno SKVĚLÉ PANÍ UČITELKY, KOLEGYNĚ, která by si zasloužila malý dárek v přípradě, že ty budeš vybrán/a.

INSTAGRAM

  1. odebírej WWW.UCITAZIT.COM
  2. do svého INSTASTORIES SDÍLEJ fotku nebo printscreen profilu UČIT A ŽÍT a OZNAČ @ucitazit
  3. dej LIKE poslední fotce na profilu s názvem SOUTĚŽ
  4. do komentáře napiš, jaká pomůcka by se Ti nejvíce líbila a proč

DRŽÍM TI PALCE, AŤ JSI VÝHERCE ZROVNA TY!!

VÝHERCEM SE STÁVÁ HANKA VOLNÁ A PETRA HEJNOVÁ.

MOC GRATULUJI!

P.S. PROSÍM, OZVĚTE SE NA MŮJ E-MAIL (info@ucitazit.com) NEBO ZPRÁVOU NA FACEBOOK ČI INSTAGRAM.

TVOJE LUCKA