PODZIMNÍ INSPIRACE DO TVÉ TŘÍDY

Inspirace není nikdy dost a podzim mě vždy nabijí pozitivní energií. Něco tvořit, zdobit a mít třídu plnou kreativních věcí, které naše nejmenší podporují, motivují a především rozvíjejí v útulném a bezpečném prostředí naší třídy. Níže přináším pár nových pomůcek, dekorací, které mohou být přínosné i pro Tvé žáčky.

ZÁMEČKY A KLÍČE

Jak dětem zpestřit výuku? Nápadů není nikdy dost a mě se velice líbí tyto malé zámečky. U prvňáčků budou mít asi největší využití, ale i u starších dětí se neztratí. Hned mě napadá spoustu aktiv, kde je můžete zapojit do výuky. V češtině, v centrech aktivit, v angličtině a jiných předmětech. Ještě k tomu pořídit uzamykatelné krabičky a je to!

81i7rdwSCZL._SX679_

GEOMETRICKÉ TĚLESA

Názorná pomůcka, která by neměla chybět v žádné třídě.

81-vkYAbJyL._SL1500_

MAZACÍ KOSTKY

Tyto mazací kostky byly pro mě novinkou. Jsou ideální do každého předmětu. Na kostku můžeš napsat čísla, slova, písmena. Zkrátka vše, co tě napadne a co se zrovna do tvé hodiny hodí.

ORGANIZÉR PRO KAŽDÉHO ŽÁKA NA PRACOVNÍ LISTY

Myslím si, že tento organizér na stěnu je skvělou pomůckou, pokud si děti mají něco během týdne uchovat a poté založit do portfolia. „Kapsa“ pro každé dítě a žádný pracovní list už se neztratí.

Heavy Duty Storage Pocket Chart with 30 Pockets, 5 Over Door Hangers included, Hanging Wall File Organizer by Hippo Creation - Organize Your Assignments, Files, Scrapbook Papers & More (Black)

ORGANIZÉR NA PRÁCI V CENTRECH

Tento organizér na práci v centrech aktivit se mi strašně líbí, protože si můžete vše připravit – založit pracovní listy, znát jména dětí ve skupině. Já vždy jména skupin měla napsané na tabuli a zabralo mi to vždy velkou část tabule, kterou bych potřebovala. Také zadání žáci odevzdávali na můj pracovní stůl. Celý ten týden jsem to pak měla neuspořádáné. Mám ráda, když je třída uklizená a organizovaná, takže za mě je tato pomůcka úžasná!

Small Group Management Pocket Chart

MATEMATICKÁ POMŮCKA

Kdo si hraje, nezlobí! A tak to prostře je. I v matematice může být velká zábava. Modelovat geometrická tělesa a zároveň se při tom učit, co víc si může člověk přát.

ORGANIZÉR NA POMŮCKY ČI KARTIČKY

Další organizér – tentokrát na kartičky či jiné pomůcky. Hned víte, kde vše najdete.

POMŮCKA K POSLECHU

Ideální pomůcka pro učitelé cizích jazyků, ale nejen pro ně.  Dá se využívat i v hodinách češtiny či jiných předmětů. Ideální do center aktivit.

Přeji Vám krásný podzim plný inspirace a dobrých nápadů.

Vaše Lucka

cropped-logoucitazit1.jpegSLEDUJ UČIT A ŽÍT NA FACEBOOKU, INSTAGRAMU nebo UCITAZIT.COM a žádná další insiparace Ti neuteče.