LAST MINUTE INSPIRACE – HALLOWEEN X DUŠIČKY

Ahoj všichni!

Halloween a dušičky máme za dveřmi, a proto Ti přináším inspiraci do Tvé výuky. Vytvořila jsem knihu, která bude součástí celého tematického dne. Co budeš potřebovat a jak s knihou pracovat, se dozvíš níže.:) Odkaz na pracovní listy najdeš na konci článku. Stačí pouze kliknout na KNIHA – HALLOWEEN X DUSICKY ke stažení ZDE.

  1. Vytvoř si s dětmi knihu.

IMG_6153.jpgCo budeš potřebovat?

  • šablonu
  • 4x A3 bílý papír
  • 1x A3 oranžový papír
  • kancelářskou sešívačku
  • pracovní listy
  • nálepky
  • fix
  • pero či tužku
  • materiál na zdobení – např. třpytky

IMG_6155

2. Úvod knihy

Každé z dětí si vymyslí svou vlastní halloweenskou přezdívku. Můžeš každé dítě ve třídě  vyfotit a strašidelnou fotku v kostýmu vytisknout a nalepit do rámečku. Nakonec je vždy důležitý podpis.:)

IMG_6140.jpg

3. Brainstorming – téma HALLOWEEN X DUŠIČKY

Co si vybavíš, když se řekne Halloween?

Co Tě napadá, když se řeknou Dušičky?

IMG_6141.jpg

4. Věděl jsi…?

Na této straně si děti přečtou informace o Halloweenu a Dušičkách. Vždy do rámečku vyznačí, zda informaci věděly či nevěděly. Pokud se jedná o třídu prvňáčků, tak ne všechny děti v tento čas umí už číst, a proto informace přečte učitel.

IMG_6144.jpg

5. Stránka s názvem –  MOJE STRAŠIDELNÁ DÝNĚ

Žáci nakreslí svou vlastní dýni. Poté vymyslí, jak by se dýně mohla jmenovat, napíší 3 slova, které popisují jejich dýni apod.

IMG_6145.jpg

6. Puzzle psaní

Na řadu přichází „puzzle psaní“. Děti dostanou obrázek. (V pracovních listech najdeš dva druhy obrázků, ale samozřejmě můžeš vymyslet pro každého jinou variantu.) Děti mají za úkol obrázek vystřihnout, nalepit, napsat krátký příběh a obrázek vybarvit.

IMG_6147.jpg

7. Strašidelné počítání

Na další straně naší knížky, čeká na děti matematika. Počítání a stavby jsou určeny hlavně pro žáky, kteří se vzdělávájí podle matematiky prof. Hejného. Předpokladem jsou pomůcky k této metodě.

IMG_6148.jpg

8. Halloweenské bingo

Důležitá je i zábava. Halloweenské bingo může zpříjemnit například přestávku ve Tvé třídě. Nevíš, jak se tato hra hraje? Pravidla jsou velice jednoduchá. Každý žák se snaží na svém Bingo tiketu z losovaných obrázků sestavit řadu, sloupec či uhlopříčku. V tomto souboru najdeš obrázky i pro učitele, které si pouze vystřihneš a můžeš začít hrát s dětmi.

IMG_6152.jpg

9. SPOJOVÁNÍ SYMBOLŮ SE SVÁTKEM

Neboj, ještě nekončíme. Po chvilce zábavy, opět přichází na řadu vzdělávání.:) Děti dostanou kartičky a jejich úkolem je nalepit symbol, který charakterizuje správný svátek. Poté mohou vymyslet např. svůj vlastní symbol.

IMG_6150.jpg

10. OCENĚNÍ

Nakonec nechybí ani ocenění. Zatím jsem vždy měla velké štěstí, že žáci v tento den přišli v kostýmech a celý den jsme si krásně všichni užili. Na závěr jsem připravila ocenění pro strašidelnou masku. A také visačku na krk za nejlepší halloweenský kostým.

IMG_6151.jpg

Doufám, že Tě tato inspirace namotivovala a už se těšíš na příští týden do Tvé třídy plné úžasných dětí, které vždy ocení kreativní paní učitelku či pana učitele.

SLEDUJ cropped-logoucitazit1.jpegUČIT A ŽÍT NA FACEBOOKU, INSTAGRAMU nebo UCITAZIT.COM a žádná další insiparace Ti neuteče.

KNIHA – HALLOWEEN X DUSICKY ke stažení ZDE

Přeji Ti krásný týden, plný úsměvů a pozitivní nálady.

Lucka