BEZ ČEHO SE VE SVÉ TŘÍDĚ NEOBEJDU?

V mých začátcích, kdy má třída vypadala jako holobyt a já pomalu, ale jistě začala tvořit třídu, která by měla být pro děti krásná, útulná, barevná, bezpečná, interaktivní, inspirativní a obohacující, jsem zjistila, že nebude stačit pouze vybavení třídy, které jsem měla k dispozici. Začala jsem přemýšlet, co bych nejvíce potřebovala. Naštěstí jsem začala učit v nově postavené škole, a tudíž jsem měla k dispozici krásnou, velkou, světlou a prostornou třídu s úložnými prostory, policemi a hezkým novým nábytkem. Ale v momentě, kdy jsem rozmístila něco málo z mých pomůcek, výzdoby a knih, tak pořád třída vypadala nezabydleně a dost prázdně. Proto jsem musela nutně něco pořídit, abychom se všichni cítili dobře. Samozřejmě čím déle učíte, tím máte více pomůcek, knih v knihovničce a výzdoby. Ráda bych Ti představila věci, bez kterých se má třída neobejde. V tomto článku nenajdeš přímo pomůcky k jednotlivým předmětům, ale věci praktické, které Tě mohou inspirovat, jak dát třídě ten správný kabátek.

MASKOTVýsledek obrázku pro mimon Jelikož učím na 1. stupni ZŠ, tak vždy využívám při své práci maskota, který se každý školní rok mění a s ním i výzdoba celé třídy. Děti se vždy těší na to, co je další rok čeká. Spolu s maskotem přichází vždy nějaký příběh či celoroční hra.

TRUHLASouvisející obrázekMá zázračná truhla, která slouží k motivaci dětí při výuce. V truhle může být cokoliv schováno (maskot, dopis, hádanka, různé jiné věci) a truhla vždy na děti čeká uprostřed našeho ranního kruhu.

KRABICE, KRABIČKY, KOŠÍČKY

Výsledek obrázku pro plastový košík GLES Krabice IKEA Ideální na sportovní vybavení, zahradní náčiní nebo prádlo a čisticí prostředky.PINGLA Krabice s víkem IKEA Ideální na ukládání a přesun knih a dalších těžkých věcí, a to díky zesílenému dnu.GLIS Krabice s víkem IKEA Perfektní místo na uložení tužek, propisek a drobností. Stohovatelné; Å¡etří místo, když je nepoužíváte.

Tyto položky koupíte jednou a vydrží Vám spoustu let. Všechny krabice sloužily k ukládání pomůcek (kostek, kuliček, kartiček, sezónních dekorací apod.) Většinu krabic jsem nakoupila v obchodním domě IKEA.

KALENDÁŘ, POČASÍ, ROZVRH HODIN

         nastenka

Pro mě jedna z podstatných věcí v mé třídě. Prvňáčci se krásně naučí dny v týdnu, měsíce. Připomínáme si jaké slavíme svátky a co nás v daném týdnu či měsíci čeká. Každé ráno je to náš rituál.

KOBEREC

Výsledek obrázku pro KARATE ŽÍNĚNKYVelice se mi osvědčil tento „koberec“ nebo spíše žíněnka – tatami na karate/judo. Je to rychlé na poskládání, omyvatelné a je možné to skládat, jak zrovna potřebujeme. Třeba i pro menší skupinky. Také je to vhodnější pro děti, které mají alergii.

Velikost: 100 cm x 100 cm x 3 cm.

 SUŠÁK NA VÝKRESY

        Výborná věc, která se hodí při každé kreativní práci.        U nás ve škole byl sušák k dispozici v každé třídě, takže pro všechny velká výhoda.

ŠANONY

portfolia

Na začátku roku vždy pořizuji dětem stejné šanony, které slouží jako osobní portfolia dětí. Společně si zakládáme naše pracovní listy, důležité materiály.

POPISKY NA SKŘÍNĚ

Cedulky nebo jiné popisky, obrázky na skříně, kde máme uložený materiál pro lepší orientaci dětí.

TIP – pokud učíte genetickou metodou je to výborná pomůcka pro děti mít vše popsáno velkým tiskací písmem, nejen skříně a materiál, ale také např. cedulka na okně – OKNO, tabule – TABULE.

KLÍČVýsledek obrázku pro KRESLENÝ KLÍČ

Klíč – který slouží na to, aby se děti nemusely dovolovat k odchodu na toaletu. Jednoduše si vezmou klíč a položí ho na své místo a bez povídání odcházejí.

KNIHOVNIČKA – KNIHY, ČASOPISY

Knihy jsou v mé třídě nepostradatelnou součástí. Děti je používají každý den během výuky či o přestávkách. Když jsem si třídu první rok zařizovala, tak jsem měla něco málo z mých dětských knih. Postupně se knihovnička rozrostla a děti mají opravdu z čeho vybírat.

HRY

Výsledek obrázku pro DIDAKTICKÉ HRY

Jednoznačně v mé třídě nesmí chybět didaktické hry, se kterými si děti mohou hrát během přestávek. Žáci se společně zabaví, utužuje to kolektiv a také zabraňuje případnému zlobení ve třídě během přestávek. 🙂

PŘÍRODNINY – ŠIŠKY, KAMENY, MUŠLE, KAŠTANY APOD.

Výsledek obrázku pro kaštany

Přírodní materiál je úžasný! Nejenže oživí třídu, ale jsou to také skvělé pomůcky, které se hodí nejen do prvouky. Můžete využít i v jiných předmětech. Z kaštanů skládat slova, počítat šišky atd.

LÁHEV + PÍSEK

láhev

Láhev a písek – motivační prvek v mé třídě. Třída postupně plní láhev pískem. Když je láhev naplněná, tak se jede na výlet nebo jdou děti do divadla, kina či mají nějaký program mimo třídu.

VISAČKY NA KRK

Visačky na krk mohou sloužit ve třídě k různým účelům. Můžete s nimi rozdělovat role ve skupinách. Nebo mohou sloužit k ocenění žáků.

„KAPSIČKY“ NA PRACOVNÍ LISTY

Thornton's Office Supplies Reusable Dry Erase Pockets, 8.5 x 11 Inches, Assorted Colors, 30 Pockets per Pack (61370)

Výborná vychytávka – stírací „kapsička“ na pracovní listy. Podle mě lepší než stírací tabulka, vzhledem k možné obměně.

MAGNETICKÁ TABULKA

Tuto tabulku můžete mít např. na tabuli a v ní vložené například slovíčka do angličtiny, které jsou aktuální.

DŘÍVKA NA ROZDĚLOVÁNÍ ŽÁKŮ DO SKUPIN

Jestliže často pracujete ve skupinách, je toto nejlepší vychytávka, jak můžete děti rozdělit. Žáci si vylosují dřívko, ale klíčem k rozdělení nemusí být pouze barva, ale může to být číslo nebo tvar.

ORGANIZÉR NA CENTRA AKTIVIT

Back to School Elementary Middle High Junior School Classroom Teacher Supplies Colorful Plastic with Handles Craft Caddies (Bundle of 3)

Zde mají děti rozdělené nůžky, lepidla, tužky, fixy a pastelky. Každé centrum aktivit má jinou barvu. Nemusíte řešit, jestli děti něco zapomínají či ne. Vše je pro celou třídu připraveno.

„BZUČÁKY“

Každý „bzučák“ vydává jiný zvuk, a tudíž je to perfektní pro učitele, protože ví, jaká skupina odpověděla např. na správnou otázku. Velice to oživí Vaší hodinu.

HODINY A JEJICH VYCHYTÁVKA

Jednoduché na výrobu, krásné na výzdobu a největší přínos, když začínáte děti učit digitální čas.

TÁCY NA PSANÍ V PÍSKU.

Výsledek obrázku pro TÁCY NA PSANÍ

Výborná pomůcka pro grafomotorické cvičení. Nemusíte mít tác pro každého. Já jich mám pouze 6 a děti vždy pracují ve skupinách.

RELAX ZÓNA, FATBOY

Výsledek obrázku pro fatboy

Ve třídě se vždy snažím vytvořit relax zónu. K dispozici jsem měla tzv. fatboy. Měkké zóny napomáhají kreativitě.

DEKORACE – sloužící i jako pomůcky

Související obrázek

Výsledek obrázku pro plakáty do třídy      81-vkYAbJyL._SL1500_

81i7rdwSCZL._SX679_

NEZBYTNOSTI PRO KAŽDÉHO UČITELE

Výsledek obrázku pro RAZÍTKA PRO UČITELENÁLEPKY ucitelsky-planovac-16Související obrázek

RAZÍTKA

PLÁNOVAČ HODIN, DIÁŘ – ! POZOR NOVÝ ČLÁNEK NA PLÁNOVAČ HODIN A DIÁŘ V JEDNOM. STAČÍ KLIKNOUT NA ODKAZ:)

https://ucitazit.com/2019/07/10/planovac/

PÍŠŤALKA NA TV

Thermal & Cold Two Roller Pouch Laminator (9\" Width)

SPORTOVNÍ OBLEČNÍ A OBUV NA TV

LAMINÁTOR

MAGNETY NA POMŮCKY

Netany 100pcs Flexible Magnet Squares / Magnets for Crafts / Adhesive Magnets / Magnetic Tape / Magnet Strips with Adhesive Backing - Each Sheet: 4/5" x 4/5”, 80mil